TAGI: 20.06.17

Jest to jakby kontynuacja tematu o tagach i moich przemyśleń pod tym względem.

Jak wspomniałem, tagi są bardziej szczegółowym sposobem opisywania postów.  Na Polance, tagi traktowane będą specyficznie. W niektórych postach będą one obejmować cały tekst, zaś w innych jedynie jego część. Proszę pamiętajcie o tym.

Otagowałem kategorię brytyjską oraz najważniejsze (moim zdaniem) cykle, jakie pojawiały się tu na przestrzeni lat i będą się pojawiać w przyszłości. Po Waszych komentarzach widzę, że pomysł wprowadzenia tagów przyjęliście dosyć pozytywnie, co mnie cieszy 🙂

liib określiła tag Wielka Brytania mianem „zbiorczy”. Chciałem się pierwotnie skupić na tym, aby owy tag grupował jedynie brytyjskie posty historyczne.

Po komentarzu liib, postanowiłem wszakże wrzucić tam wszystkie wzmianki o Królowej i Wielkiej Brytanii ogólnie, nie tylko historyczne. Podobnie z tagami angielskim, szkockim i walijskim.

Tagi w niektórych miejscach będą na siebie zachodzić, podobnie jak kategorie w tematach. Postaram się jednak, aby nie zdarzało się to zbyt często.

Postanowiłem tę notkę zamienić w stronę i umieścić ją obok innych stron. W ten sposób będzie ona dla Was lepiej widoczna niż jako zwykły link, co ułatwi Wam śledzenie tagowych aktualizacji 🙂 Na stronę skopiowała się tylko sama notka, Wasze komentarze pod nią pozostały tutaj.

[aktualizacja: 20.06.17] Cykl z okazji 950. rocznicy podboju Anglii przez Normanów zakończony.

Z twórczości wyodrębniony tag dla tłumaczonych przeze mnie piosenek.

* * *

Jak się okazało, tagi można podpisywać, ale te podpisy widzę tylko ja, w panelu admina. W przeciwieństwie do opisów w kategoriach, te w tagach nie pojawiają się na stronie.

Z tego względu postanowiłem napisać tę notkę.

Poniżej umieściłem opisy wszystkich tagów, jakie na chwilę obecną widzicie po lewej, wraz z charakterystyką tychże.

Niniejszy wpis będzie na bieżąco aktualizowany, więc proszę zaglądajcie tu czasem. Tak samo jak do tagów.

Przypominam: posty we wszystkich tagach ustawione są automatycznie od najnowszego do najstarszego. Przewijając myszką na sam dół, znajdziecie strzałkę, za pomocą której możecie przewijać wszystkie posty znajdujące się w danym tagu.

* * *

Lista tagów na 20.06.17:

ANGLIA, SZKOCJA, WALIA i KORNWALIA – tagi obejmujące kulturę i dzieje tych wyspiarskich krain od najdawniejszych czasów (wyłączając Celtów). W przypadku Anglii i Szkocji, oznacza to: do roku 1707 i unii realnej tych dwóch krain.

WIELKA BRYTANIA – wszystkie tematy brytyjskie od 1707 roku do współczesności.

DODATKI HISTORYCZNE – najciekawsze moim zdaniem notki historyczne, zredagowane na podstawie różnych, pozanetowych, czyli papierowych źródeł. „Fakt Historia”, dodatek do Gazety Krakowskiej, książki tematyczne itp. 

CELTIC GUIDE – Jak sama nazwa wskazuje, pod tym tagiem znajdują się najciekawsze artykuły, zapożyczone przeze mnie z internetowego pisma Celtic Guide.

ÉIRI AMACH NA CASCA – O irlandzkim Powstaniu Wielkanocnym roku 1916…

Z CELTYCKIEGO KALENDARZA… – Cykl oparty na przecudnym „wiecznym kalendarzu celtyckim”, z odniesieniami do Natury, do wiary chrześcijańskiej i mitologii celtyckiej. 

BREHON LAW – Tutaj znajdziecie wszystko w temacie unikatowego systemu prawnego (wczesno)średniowiecznej Irlandii.

PROWINCJE DAWNEJ IRLANDII.

TWÓRCZOŚĆ WŁASNA. 

POWRÓT DO KORZENI – tag odłożony „chwilowo” na półkę. Mój cykl wspomnieniowy.

HASTINGS – tag dokumentujący wydarzenia związane z Bitwą pod Hastings między Anglosasami a Normanami w 1066 roku.

BITWA POD CLONTARF – Jedno z największych starć w irlandzkiej historii. Król Brian Boru prowadzi Irlandczyków do boju z wikińskimi najeźdźcami.

CZŁOWIEK ŚREDNIOWIECZA – Tu opisane zostało życie w średniowiecznej Europie, na podstawie programu historyka Roberta Bartletta.

O CELTYCKIEJ (PO)MROCZNOŚCI – Zaskakująco popularny cykl o tym, co Celtowie mieli za uszami…

LEGION IRLANDAISE – O Irlandczykach w służbie cesarza Napoleona Bonaparte.

SHAN VAN VOGHT – Irlandzka rebelia roku 1798…

PYTANIE ZA MILION DOLARÓW – Próba odpowiedzi na pytanie zadane przez czytelniczkę: Jak pogodzić zainteresowanie pogaństwem z wiarą chrześcijańską?

TŁUMACZENIA PIOSENEK – Jak sama nazwa wskazuje. Kategoria wyodrębnioa z „Twórczości”, gdyż tłumaczenia nie są stricte twórczością – co najwyżej odtwórstwem cudzej pracy. 

Rozmowy pod Wielkim Dębem...

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: