Jest sprawa…

an Déardaoin, an 17ú lá de Dheireadh Fómhair 2013

Kochani, po raz kolejny chciałbym zwrócić Waszą uwagę na arcyważną sprawę i poprosić o pomoc. Gruchnęła  wieść bardzo niepokojąca dla osób takich jak ja – niepełnosprawnych.

* *

Od 1 stycznia 2014, Rząd planuje wdrożyć szereg ustaw, które w praktyce oznaczać będą likwidację Zakładów Pracy Chronionej, zatrudniających osoby niepełnosprawne. Dalej będziemy mogli pracować, lecz pracodawcy nie będą już ustawowo zobowiązani do zapewnienia nam specjalnych udogodnień typu: skrócony czas pracy, przerwy w pracy czy odpowiednią opiekę medyczną. Od stycznia takie rzeczy będą zależeć wyłącznie od dobrej woli pracodawcy. 

Wszystkie szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Gorąco proszę wszystkich o przekazanie tego dalej. Im więcej osób się o tym dowie, tym lepiej. Jeżeli planowane zmiany wejdą w życie, setki takich osób jak ja zostaną na lodzie, bez niczego. 

Jeżeli zewrzemy szeregi, możemy wywrzeć społeczny nacisk na Parlament i tym samym uratować miejsca pracy dla niepełnosprawnych. Wszyscy mamy równe prawo do rozwoju i pracy, nieważne czy ktoś jest na wózku czy nie. Podstawowe potrzeby każdego człowieka są takie same. 

Na pewno wielu z Was zna osobę taką jak ja, ma kogoś takiego w rodzinie albo wśród znajomych. Albo zna chociażby mnie, po tym, co tu na Polance piszę. Lub przynajmniej o niepełnosprawnych słyszało. Nieważny stopień czy rodzaj znajomości, ale na pewno zetknęliście się z takimi osobami jak ja. Macie więc pojęcie, jak żyjemy, jakie mamy marzenia i czego nam potrzeba. 

Już nieraz się przekonałem, że mogę liczyć na Wasze wsparcie i dobre serce. Wiem, że teraz też nie zawiedziecie – nie tylko mnie, ale i wszystkich w podobnej do mojej sytuacji.

* * 

Link do facebookowej strony zamieszczony powyżej od teraz aż do odwołania wisieć będzie w dziale z ciekawymi stronami. Mam nadzieję, że jak najwięcej ludzi zwróci nań uwagę i pomoże niepełnosprawnym. „Poczta pantoflowa” może zdziałać naprawdę wiele… 

Politycy wszelkich opcji rzadko kiedy liczą się z tymi, którzy ich wybierali. Musimy im pokazać, że tym razem nie mają innego wyjścia. Ogłaszajcie to jak się da i gdzie się da. Każdy list, każdy telefon jest tu na wagę złota. Mamy czas do Nowego Roku. Obyśmy mogli 2014 rozpocząć z poczuciem, że udało się wykonać kawał dobrej roboty i zapobiec ogromnej tragedii. Niepełnosprawni nie mogą zostać na bruku! 

Liczę na Was, Moi Drodzy… 

Reklamy

Posted on 17 października 2013, in POLECANE/POLANKOWE. Bookmark the permalink. 33 Komentarze.

 1. szczur z loch ness

  Z tego co widzę pod podanym adresem protest ma znaczny rozmiar i dotyczy zmian w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych z dnia 27 sierpnia 1997 r. (akurat nie znam tematu – ale zaraz poczytam).
  Pozdrawiam z LN 🙂

 2. Z tego co widzę, nasi już tam działają 😀

 3. Myślałam, że FB do niczego pożytecznego się nie nadaje. 😀

 4. Niestety, moje konto na FB jest praktycznie martwe. Ale z pewnością będę działać w miarę możliwości. I podpiszę co trzeba.
  Okrutne jest to, że najbardziej zawsze cierpią ubodzy, chorzy i niepełnosprawni.
  Bardzo serdecznie Cię pozdrawiam Celcie 🙂

 5. Tych, co wymyślają takie zmiany, powinno się zagotować w smole własnej głupoty i znieczulenia.

  Masz moje wsparcie! 🙂

 6. Szajsbuków nie uznaję, to tam mego nie wyglądajcie wsparcia… Ale skopiowałem te adresy, gdzie petycje słać i wzory listów ściągać i com miał uczynić, to uczyniłem, choć przyznam, że bez szczególnej w jaki sukces wiary… Alem podpisał w żywocie już petycyj tyle, że pięć więcej różnicy nie czyni…:)
  Kłaniam nisko:)

  • Na „Szajsbuku” (któren jednakowoż czasami się przydaje) nic czynić nie musisz 🙂 Starczy jeno, że przekażesz wszystko dalej. A wiarę mieć trzeba, że cosi ten protest zdziała…

   Dziękuję i pozdrawiam!!

 7. Klik dobry:)

  Trafiłam tu od Wachmistrza. Niewiele mogę zdziałać, ale zredagowałam i opublikowałam notkę

  http://grycela.blogspot.com/2013/10/dranstwo-siega-zenitu.html?showComment=1382367672881#c6239590700824585563

  na swoich 2 blogach, a teraz pracuję na listami, choć sama nie jestem osobą niepełnosprawną.

  Pozdrawiam serdecznie.

 8. Zrobię, co będę mógł Celcie, ale to tylko masówka potrafi rząd zmusić do zmiany koncepcji.

 9. O wypraszam sobie – nigdy nie oddałam głosu na obecny rząd 😛
  Ale wiesz myślę, że to nie przejdzie. Oni dużo głupich pomysłów mają, ale fakt faktem marzą im się kolejne lata przy korycie. Z resztą jestem pewna, że w kolejnych wyborach znów zwyciężą obecni rządzący. Taki kraj. W Polsce największym problemem jest to, że mieszkają Polacy.

  Na fb napisałam Ci wiadomosć z nowym adresem bloga i hasłem. Możliwe, że wylądowało w innych wiadomościach.

 10. Niestety nie mam fb :/
  Ale wnerw mnie bierze, jak o tym czytam. Podobnie jak o aborcjach dzieci niepełnosprawnych. Normalnie faszyzm jakiś :/
  Mam nadzieję,że nic z tego nie wyjdzie. Kurcze nie dość że życie osób niepełnosprawnych i tak jest trudne, to jeszcze chcą dołożyć…
  Trzymaj się tam :*

Rozmowy pod Wielkim Dębem...

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: