Z cyklu: O tym i owym…

Dzisiaj będzie bardzo konkretnie. Jedno TO i jedno OWO. Dwie rzeczy równie dla mnie ważne. 


Primo: Piątkowy wypad na wieś do Prababci Rózi. Razem z Busiaczkiem. Słonko świeciło, chociaż chłodnawo było (i nadal jest). Może na Święta będzie klimatycznie i śniegiem sypnie? Była też Ciocia Kasia z Marcinkowic.
UWIELBIAM takie dni jak tamten, kiedy cała Rodzinka pod jednym dachem hahaha Spędziliśmy przy pysznym obiadku i we wspaniałym towarzystwie kilka godzin, które jak zawsze w takich wypadkach minęły zbyt szybko. Udało mi się znowu zobaczyć Babcię Rózię. Spała sobie spokojnie. Czy śpi, czy nie, zawsze jak Ją widzę ogarnia mnie takie ogromne wzruszenie…

Secundo: Pamiętacie jak jakiś czas temu opisywałem zamknięcie Radia Bez Barier i to wszystko, co jako ekipa radiowa czuliśmy? 
Otóż moi przedsiębiorczy przyjaciele: Krówka i DJ Renek postanowili wziąć sprawy we własne spracowane ręce i zapełnić pustkę, jaka po RBB pozostała. 
W ten to sposób, od 1 grudnia, obecne jest w Internecie Radio Tacy Sami. Popieram to radio całym sercem i mam tylko nadzieję, że uda mu się przetrwać dłużej niż poprzedniemu. Słowa nie wyrażą tego, jak bardzo takie inicjatywy są tutaj u nas w Polsce potrzebne. Ani ubolewania z powodu tego, że jest owych inicjatyw tak niewiele. Daleko nam jeszcze do standardów amerykańskich jeśli chodzi o osoby takie jak ja, ale wszelkie działania integrujące pełno- i niepełnosprawnych (czy to klasa integracyjna, tak jak w mojej podstawówce i gimnazjum, czy właśnie Radio Tacy Sami) stanowią milowy krok we właściwą stronę. 
Pragnę z tego miejsca gorąco zaprosić Moich Drogich Czytelników do aktywnego uczestnictwa w życiu RTS. Jak widać po stronce dopiero się rozkręcamy. Pierwszych parę audycji jednak już za nimi, więc wszystko zdaje się zmierzać w dobrym kierunku…

Na koniec serdecznie dziękuję i pozdrawiam: Krówkę, Renka,Kubusia, Lucka, CiastkoBlyss oraz Subliminale’a… haha 
Niech Radyjko Tacy Sami zdrowo nam rośnie i chowa się radośnie.

Slanche! 
Reklamy

Posted on 4 grudnia 2011, in OGHAIM, ŻYCIE CELTA. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Rozmowy pod Wielkim Dębem...

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: